Klinika Stonava - opinie

Klinika aborcyjna w Stonavie, która znajduje się nieopodal polskiej granicy, gwarantuje dyskrecję i pełne bezpieczeństwo. To nowoczesna klinika, której specjaliści pracują na najlepszych sprzętach. Dbamy o komfort oraz gwarantujemy 100% skuteczności. Aborcję wykonujemy do maksymalnie 12 tygodnia ciąży — zgodnie z prawem czeskim. Wszystko odbywa się w sposób legalny.

Nie jesteś gotowa na wychowywanie dziecka i chcesz usunąć ciążę? Obawiasz się jednak konsekwencji — i zdrowotnych i tych prawnych? Przeczytaj opinie kobiet, które skorzystały z usług i przekonaj się, że zabieg aborcji w klinice w Stonavie jest bezpieczny i wykonywany przez doświadczonych lekarzy, dla których zdrowie pacjentów jest najważniejsze.

DOSKONAŁA
68 opinii na
Adriana Baszko
2024-01-23
Polecam jak najbardziej personel na 6+
Paulina Haratyk
2024-01-04
Bardzo Dkbrzy lekarze!!
ADELAJDA
2023-12-07
Polecam serdecznie każdej kobiecie, wspaniała profesjonalna opieka. Wspaniały kontakt z Panem doktorem, dociekliwość, wyrozumiałość, profesjonalizm i bardzo serdeczne podejście do pacjentki Usługi na najwyższym poziomie. opieka zespołu profesjonalna, Zespol przecudowny, opiekuńczy.Polecam gdyż w klinice dostępny jest pełen pakiet zabiegów.
EVENUU
2023-12-07
Nie ma do czego się doczepić,czysciutko obsługa przemiła, lekarz naprawdę bardzo miło podchodzi do pacjenta jak i anestezjolog,o wszystko można zapytać i otrzymujesz odpowiedź . Dziewczyny nie ma czego się bać od samego początku do końca nie jesteś sama .
Darunia Mielewczyk
2023-11-11
Wszystko od wejścia po wyjście na najwyższym poziomie. Nic nie boli żadnych problemów polecam
Katarzyna Wieczorkowska
2023-11-08
Szybko I sprawnie.
Ma rfy
2023-10-23
Całość zarówno od rejestracji aż po wyjście z budynku oceniam na dobrze zorganizowane. Młody personel polskojęzyczny, który tłumaczy wszystko od a do z, w gabinecie sam na sam można zadać dodatkowe pytania, dostajemy także przydatne wytyczne/instrukcje jak postępować po zabiegu. Mamy specjalną szatnie, gdzie się przebieramy i przechodzimy bezpośrednio na salę zabiegową. Przy samym zabiegu było ok 4/5 osób, jedna trzyma nas za rękę przed zaśnieciem co jest naprawdę fajnym gestem, bo na poczekalni nie może być juz z nami osoba towarzysząca. Pani z rejestracji pyta kto chce wypis, po wypis zgłaszamy się po zabiegu. Jedyne co nie dostałam paragonu, ale lekarz na życzenie dał pokwitowanie zapłaty wraz z podpisem. Byłam wśród grupy 5 kobiet, miałyśmy zabiegi jedna po drugiej. Nie uważam, że jest to taśmowe podejście, poprostu sam zabieg jest bardzo krótki, wiec wiadomo że po nas robi go ktoś inny. Wybudzamy sie na sali wśród tej samej grupy kobiet, można odpocząć i wrócić do domu, na życzenie personel daje ciepłą herbatę czy leki przeciwbólowe. Nowoczesny, czysty obiekt, gdzie można bez traumy wykonać zabieg.
Natalia Kowalska
2023-10-12
Nie ma czego się bać,super opieka i sprawna ,polecam

Klinika Stonava - dlaczego warto ją wybrać?

 • bezpieczeństwo (wybrana metoda jest 100% skuteczna i bezbolesna),
 • komfort (cały personel medyczny okazuje wsparcie i zrozumienie i przyjmuje pacjentki z Polski),
 • nowoczesny sprzęt (zwiększenie komfortu pacjentów i poprawa jakości, a także szybkości wykonywanych zabiegów),
 • najlepsi specjaliści z doświadczeniem (lekarze mają długoletnie doświadczenie, a w dziedzinie aborcji, czyli zabiegami aborcyjnymi zajmują się od 2008 roku),
 • anonimowość (nikt z personelu nie wypytuje o powód decyzji o aborcji),
 • łatwy dojazd (klinika znajduje się blisko polskiej granicy).

Każdego dnia wykonujemy terminację ciąży, ale oprócz tego oferujemy także inne medyczne zabiegi: spirala domaciczna, zabieg sterylizacji czy też plastyka pochwy i warg sromowych. Możliwe jest połączenie zabiegów i w trakcie podania jednej narkozy możemy wykonać zabieg aborcji i założyć wkładkę antykoncepcyjną. O szczegóły zapytaj konsultanta.

Usunięcie ciąży metodą próżniową — o tym musisz wiedzieć

Aborcja metodą próżniową to zabieg usuwania ciąży w 100% skuteczny. Jest bezbolesny, bo wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 15 minut z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. To zabieg chirurgiczny polega na rozszerzeniu szyjki macicy i kolejno odessaniu zawartości jamy macicy.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Kilka dni przed umówionym terminem spożywaj jedynie lekkostrawne posiłki. 
 2. Usunięcie ciąży wykonujemy na czczo, dlatego przed zabiegiem nie można niczego jeść, a na 4 godziny przed nie można też pić.
 3. Nie wolno palić papierosów (dwie godziny przed zabiegiem i cztery godziny po zabiegu usuwania ciąży).
 4. Lekarz musi być powiadomiony o chorobach oraz lekach, które przyjmujesz. 
 5. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie dodatkowych badań — na przykład przy cukrzycy. Jeśli jesteś zdrowa, nie są potrzebne żadne badania. Wszystko sprawdzimy na miejscu podczas konsultacji lekarskiej przed zabiegiem.
 6. Jeśli masz chore serce, musisz przynieść ze sobą zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podania narkozy.


Co należy zabrać ze sobą do kliniki?

 • klapki,
 • długa bluzka,
 • podpaski,
 • ręcznik,
 • coś do picia — woda lub dowolny słodki napój,
 • przekąska.

Jak zapisać się na zabieg aborcji?

W celu umówienia terminu aborcji zadzwoń do kliniki. Nie obawiaj się bariery komunikacyjnej, ponieważ konsultanci posługują się językiem polskim. Jeśli masz jakieś pytania, możesz o wszystko wypytać przez telefon.

Koszt zabiegu

Aborcja wykonywana w klinice w Stonavie (metoda próżniowa) kosztuje 2100 zł. Za przerwanie ciąży przyjmowana jest płatność tylko gotówką.

Wskazania po zabiegu

Przez kilka dni po aborcji odczuwalne są nieprzyjemne skutki uboczne, jak ból brzucha, krwawienie czy mdłości. Żadne inne powikłania nie powinny nastąpić. O tym, co powinno Cię zaniepokoić, powiadomi Cię osoba upoważniona. Takie sytuacje zdarzają się jednak niezwykle rzadko.

Najczęściej zadawane pytania

Pacjentki poniżej 18 roku życia muszą przyjechać ze swoim opiekunem prawnym (rodzicem), który podpisze wszystkie niezbędne zgody.

Aborcja w Czechach jest całkowicie legalna do 12 tygodnia ciąży. Po tym czasie możliwe jest wykonanie zabiegu terminacji jedynie po stwierdzeniu poważnych wad genetycznych zagrażających życiu dziecku lub matki. Decydując się na usunięcie ciąży do 12 tygodnia na terenie Czech, nie grożą Ci żadne konsekwencje prawne w Polsce. W czeskiej klinice obowiązuje czeskie prawo. Nie masz też obowiązku tłumaczenia się przed ginekologiem. Możesz powiedzieć, że jesteś po samoistnym poronieniu — lekarz nie będzie w stanie tego sprawdzić.

Jesteśmy przeciwnikami aborcji farmakologicznej, ponieważ taka metoda nie daje żadnej pewności i wiąże się z ogromnym ryzykiem — zarówno dla płodu, jak i kobiety ciężarnej. Zabieg aborcji metodą próżniową wykonywany w profesjonalnej klinice ginekologicznej jest wykonywany przez doświadczonych lekarzy, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Wiedzą, jak zachować się w każdej sytuacji podczas zabiegu i gwarantują całkowitą skuteczność.

Kolejne zapłodnienie możliwe jest od razu podczas kolejnego miesiączkowania. Po aborcji kobieta zwykle od razu wraca do swojego normalnego cyklu. Z tego względu proponujemy zabiegi łączone — usunięcie ciąży razem z założeniem spirali domacicznej, która jest zalecaną metodą antykoncepcji.

Klinika Stonava 1071 znajduje się blisko granicy z Polską.
Jeśli nie wiesz, jak się do nas dostać, to oferują oni transport z Polski bezpośrednio do kliniki i z powrotem. O szczegóły zapytaj podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Aborcja nie boli, bo wykonywana jest pod narkozą. Sam zabieg trwa około 10 minut. Cały pobyt w klinice trwa od 1,5 do 2 godzin.

5/5 - (33 głosów)